sobota, 21 kwietnia 2012

No. 8

Z małym opóźnieniem, ale lepiej późno niż wcale - dziś trochę o FashionPhilosophy FWP (18.04-22.04). Aktualny temat numer jeden na większości portali o modzie. Trzeba przyznać, że już od pierwszych dni było na czym oko zwiesić. Ponieważ jest tak dużo ciekawych rzeczy do opisania - program FW jest bardzo rozbudowany, dzisiaj skupię się tylko na OFF Out Of Shedule :) No to zaczynajmy.
Pierwszy dzień pokazów offowych (19 kwietnia) zaskoczył mnie bardzo miło. Zacznę od projektów mart.adamiec - jak dla mnie bardzo dobrze prosperująca projektantka :) Wokół je kolekcji roztacza się nastrój tajemniczości i eteryczności. Swoimi ubraniami nadaje modelkom dużo kobiecości i ulotności przez co wyglądają jak nimfy lub rusałki.

zdjęcia: P. Stoppa / Fashion Week Poland
 


Dominujące barwy to oczywiście kolory ziemi, które już oglądaliśmy na moskiewskim pokazie mody Evy Minge. Całość wygląda jak inscenizacja drugiej części "Dziadów"A. Mickiewicza, która była przepełniona obrazami rusałek, upiorów, zatopionych miast, duchów. Celowo lub też nie, projekty kojarzą się właśnie z tą baśniowością i ludowością.
Cała kolekcja prezentuje się bardzo dobrze i jest to kolekcja, która może trafić do szerokiego grona odbiorców. Projekty nie są przesadzone, chętnie bym kupiła niektóre rzeczy :)

Drugą kolekcją jaką omówię, i na którą również warto zwrócić uwagę jest to kolekcja Moniki Gromadzińskiej. Tu również mamy do czynienia ze stonowanymi barwami. Projekty sprawiają wrażenie lekko futurystycznych. Najbardziej moją sympatię zdobyły koszule, które dzięki wzorzystym wstawkom nabierają niesamowitego charakteru.

zdjęcia: P. Stoppa / Fashion Week Poland 
Jak już zobaczyliście koszule damskie jak i męskie prezentują się bardzo dobrze, ale na uwagę zasługują też pozostałe elementy ubioru m.in. damskie sukienki i męskie spodnie. Obie rzeczy charakteryzują się prostym krojem, lecz dzięki ciekawym grafikom i dodatkom chętnie bym widziała w swojej szafie zaraz obok wspomnianych (ukochanych) już koszul :)

A jak Wam spodobały się te dwa pokazy? A może jakiś inny bardziej Was uwiódł?

1 komentarz:

  1. Było kilka fajnych propozycji, szczególnie biała i czarna tunika.

    OdpowiedzUsuń